A készségfejlesztő iskolai oktatás célja az életkezdéshez, pályaválasztáshoz kapcsolódó ismeretek megerősítése, a gyengébb vagy sérült funkciók fejlesztése, kompenzálása.
Elsődleges feladatunk a tanulók életkezdésre történő felkészítése, a munkába állást lehetővé tevő egyszerű betanulást igénylő munkafolyamatok elsajátításának biztosítása.
Készségfejlesztő iskolánkba olyan tanulókat tudunk felvenni, akik elvégezték az általános iskola 8 évfolyamát, középsúlyos értelmi fogyatékos tanulók, illetve olyan tanulásban akadályozott tanulók, akik nem képesek megfelelni a szakiskolai követelményeinek.
A készségfejlesztő iskola képzési szerkezete: 2+2 év
A 9-10. évfolyamon az általános iskolában tanult ismeretek megerősítése zajlik. Ebben az előkészítő időszakban a tanulók megismerkednek a gyakorlati évfolyamok munkatevékenységeivel, felkészülnek a gyakorlati ismeretek és tevékenységek elsajátításának megkezdésére.
A 11-12. évfolyamon zajlik a gyakorlati oktatás.
A szakmacsoportok két-két modulból kerülnek összetársításra a 11. és 12. évfolyamon.
Intézményünkben az alábbi modulok oktatása folyik:
A munkafolyamatok elsajátításához saját gyakorlati tanműhelyek állnak rendelkezésre, melyek lehetőséget biztosítanak a gyakorlati tevékenységek bemutatására, ismétlésre, gyakorlásra. Célunk, hogy kialakuljon tanulóinkban az igényt a felnőtt életben szükséges tevékenységek elsajátítására és a minél nagyobb önállóság kialakítására.
A sikeresen teljesített gyakorlati évfolyamok új modulok tanulásával folytathatók egészen a 25-27. életévükig.